JAK DOBRAĆ SUKIENKĘ DO FIGURY

Sukienki to rzecz, która fascynuje każdą kobietę, bez względu na wiek, figurę i pozycję społeczną. Sukienki sprawdzają się w każdej sytuacji, można je zakładać do pracy, na wakacje, na randkę i ważną uroczystość.

Ważne jest jednak to, aby wybrać odpowiedni fason i krój – sukienki nie mogą ani zbyt długie, ani zbyt krótkie, gdyż efekty będą odwrotne do pożądanych. Ponadto należy pamiętać, by sukienka współgrała z konkretną sytuacją.

Sukienki damskie

Sukienki w epoce spodni

 

Pozornie wydawać się może, że współczesne kobiety nade wszystko preferują spodnie. Przyznać należy, że spodnie są wygodne, ładnie leżą, a odpowiedni fason doskonale podkreśla kobiece atuty.

Patrząc na współczesne kobiety można stwierdzić, że sukienki powoli odchodzą do lamusa, jednakże rzeczywistość weryfikuje to stwierdzenie – wiele kobiet wciąż preferuje sukienki, a co ważniejsze, odpowiednio dobrany model potrafi zdziałać przysłowiowe cuda.

Często można spotkać się z opinią, że kobiety boją się sukienek, dlatego też wybierają spodnie. kobiecości i dodaje pewności siebie.

Inaczej rzecz ujmując, sukienek nie należy się bać, lecz rozsądnie je dobierać. Nawet najpiękniejsze i najlepiej skrojone spodnie nie dorównują eleganckiej i efektownej sukience.

Faktem jest, że sukienki należy dobierać rozsądnie, nie zawsze to, co podoba się kobiecie, współgra z jej urodą i figurą, niepodważalny jest jednak fakt, że odpowiednia sukienka podkreśla atuty kobiety, niwelując ewentualne niedoskonałości natury.

 

Nie tylko dla szczupłych

 

Szczupłe kobiety – wbrew pozorom – także powinny zwracać uwagę na fason i krój sukienki, wybierając propozycje, które uwydatniają części ciała godne podkreślenia. Należy więc unikać sukienek bardzo dopasowanych, obcisłych i walcowatych. Doskonale sprawdzą się natomiast kolorowe desenie, wyraźne wzory, a także modele posiadające odcięty, nieco szerszy i zwiewny dół  oraz węższą część górną.

Kobiety z małym biustem powinny ponadto wybierać sukienki, w których górna część jest drapowana, zdobiona falbanami lub żabotem – jest to prosty sposób, by optycznie powiększyć biust, a tym samym podkreślić kobiecość i wyrównać proporcje ciała.

Kobiety o szerszych biodrach powinny unikać rozkloszowanych sukienek – najlepszym rozwiązaniem są sukienki luźno zwisające ku dołowi, bez falban, cięć i klinów.

Kobiety hojniej obdarzone przez naturę, posiadające więcej ciała, powinny wybierać sukienki odcięte w talii –  gładka góra i lekko rozkloszowany dół dokonają symetrycznego podziału sylwetki, dodając kobiecie seksapilu.

Brak talii doskonale zatuszują sukienki, w  których krój talii znajduje się nieco poniżej biustu i dzieli sylwetkę na ¾. Warto dodać, że sukienki tego typu można łączyć ze spodniami lub legginsami.